Sistema de căutare UniTicket.ro vă va ajuta să aflați costul biletelor de avion către Statele Unite. Vom compara prețurile online și vom găsi cele mai ieftine zboruri către Statele Unite pe site-urile a 750 de companii aeriene și peste 100 de agenții verificate și de încredere. Tot ce trebuie să faceți este să alegeți datele zborului dumneavoastră.

Prețurile pentru bilete de avion către Statele Unite

Mai jos veți găsi prețurile pentru zboruri directe către Statele Unite din orașele România. Pe UniTicket.ro puteți compara costul biletelor de avion la casele de bilete din aeroport, agențiile de turism, sistema de rezervare timp de 5 minute.

București - New York AF 1889 Air France Airbus A320
12:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 13 ore 5 min 1 escală
01:30 John F. Kennedy
de la 971 lei 10 Iunie 2021
București - Miami AF 1089 Air France Airbus A319
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 0 min 1 escală
19:00 Miami
de la 1 062 lei 27 Mai 2021
București - Los Angeles KL 1372 KLM Boeing 737-800
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 55 min 1 escală
19:55 Los Angeles
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Chicago RO 371 Tarom Boeing 737-300
05:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 13 ore 45 min 1 escală
19:25 O'Hare
de la 1 040 lei 04 Mai 2021
București - Las Vegas RO 391 Tarom Airbus A319
10:20 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 16 ore 40 min 1 escală
03:00 McCarran
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Houston KL 1372 KLM Boeing 737-800
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 45 min 1 escală
19:45 Marriot Astrodome
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Orlando RO 301 Tarom Boeing 737-800
06:35 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 55 min 1 escală
22:30 Orlando
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Seattle KL 1372 KLM Boeing 737-800
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 0 min 1 escală
19:00 Seattle-Tacoma
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Detroit KL 1372 KLM Boeing 737-800
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 14 ore 9 min 1 escală
18:09 Detroit Metropolitan Wayne County Aeroportul
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Columbus BA 885 British Airways Airbus A320 NEO
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 16 ore 25 min 2 escale
22:50 John Glenn Columbus
A căuta 15 Aprilie 2021
București - San Diego LH 1423 Lufthansa Airbus A320
04:15 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 17 ore 5 min 1 escală
21:20 San Diego
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Saint Louis RO 315 Tarom Boeing 737-700
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 17 ore 2 min 2 escale
23:27 Spirit of St. Louis Aeroportul
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Tulsa RO 371 Tarom Boeing 737-300
05:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 18 ore 3 min 2 escale
23:43 Tulsa
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Cleveland LH 1653 Lufthansa Airbus A319
10:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 16 ore 38 min 2 escale
03:33 Cleveland Hopkins
de la 2 152 lei 04 August 2021
București - Charlotte LH 1423 Lufthansa Airbus A320
04:15 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 10 min 1 escală
19:25 Charlotte Douglas
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Philadelphia BA 885 British Airways Airbus A320 NEO
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 14 ore 15 min 1 escală
20:40 Philadelphia
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Buffalo LH 1653 Lufthansa Airbus A319
10:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 16 ore 17 min 2 escale
03:12 Buffalo Depew Rr
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Portland KL 1372 KLM Boeing 737-800
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 43 min 1 escală
19:43 Portland International Jetport
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Denver RO 315 Tarom Boeing 737-700
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 15 ore 10 min 1 escală
21:35 Denver
de la 1 485 lei 15 Aprilie 2021
București - Sacramento BA 885 British Airways Airbus A320 NEO
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 19 ore 10 min 2 escale
01:35 Sacramento
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Pittsburgh RO 391 Tarom Airbus A319
10:20 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 14 ore 5 min 1 escală
00:25 Pittsburgh
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Jacksonville LH 1653 Lufthansa Airbus A319
10:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 17 ore 50 min 2 escale
04:45 Jacksonville
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Indianapolis LH 1423 Lufthansa Airbus A320
04:15 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 16 ore 34 min 2 escale
20:49 Indianapolis
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Sioux Falls LH 1653 Lufthansa Airbus A319
10:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 17 ore 32 min 2 escale
04:27 Sioux Falls Regional Aeroportul (Joe Foss Field)
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Omaha RO 391 Tarom Airbus A319
10:20 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 17 ore 51 min 2 escale
04:11 Sim?n Bol?var International
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Minneapolis BA 885 British Airways Airbus A320 NEO
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 14 ore 33 min 1 escală
20:58 Saint Paul Island Aeroportul
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Boise KL 1372 KLM Boeing 737-800
04:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 18 ore 17 min 2 escale
22:17 Boise Air Terminal (Gowen Field)
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Grand Rapids LH 1653 Lufthansa Airbus A319
10:55 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 16 ore 46 min 2 escale
03:41 Gerald R. Ford
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Greenville BA 885 British Airways Airbus A320 NEO
06:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 17 ore 33 min 2 escale
23:58 Greenville-Spartanburg
A căuta 15 Aprilie 2021
București - Fort Myers RO 371 Tarom Boeing 737-300
05:40 Aeroportul Internațional Henri Coandă
Durată 18 ore 5 min 2 escale
23:45
A căuta 15 Aprilie 2021

Costul biletului de avion către Statele Unite depinde de mulți factori și se schimbă în fiecare zi. Atunci când căutăm, avem în vedere toți acești factori: clasa econom sau clasa business, zbor direct sau cu escală, cu bagaj de cală sau doar cu bagaj de mână, pentru a vă oferi cele mai ieftine zboruri către Statele Unite.

Note despre Statele Unite

Numele oficial al țării: Statele Unite ale Americii
Locația țării: America de Nord
Limba oficiala: Engleză
Unitate monetara: USD
Populație Statele Unite: 316668567
Capitala Statele Unite: Washington
Cod telefonic: +1
Numele domeniului: .US

Bilete de avion către Statele Unite
Statele Unite

Introduceți datele pentru a începe să căutați bilete.

Copyright © 2016-2020. Toate drepturile sunt rezervate. UniTicket.ro-parte a HolidayPrice Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. Politica privind cookie-urile. Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul UniTicket.ro.