Prețurile pentru bilete de avion din Phoenix către București

Găsiți zboruri ieftine din Phoenix către București și comparați prețurile zborurilo a companiilor aeriene folosind UniTicket.ro. Pe site, puteți face cunoștință cu orarul de zbor și puteți cumpăra un bilet de avion la un preț de 1 722 de lei, cu o dată de plecare pe 24 August 2021.

Lu
Ma
Mi
Jo
Vi
Dum
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 

Cel mai ieftin zbor Phoenix - București găsit la ziua de 2 zile acum. Costul acestuia cu o singură direcție și cu bagaj de cală este de la 1 722 lei, cu plecarea la 24 August 2021. Prețul minim pentru un zbor dus-întors va fi de la 5 769 lei. Acest bilet a fost găsit 3 zile acum, cu datele de plecare spre București pe 02 August 2021 an, înapoi la Phoenix, pe 14 August 2021 an

Bilete de avion Phoenix - București (PHX - BUH)

În tabel sunt prezentate prețurile minime pentru avion de la Phoenix la București pentru un zbor direct. Dacă găsiți un bilet ieftin, nu amânați achiziția, ofertele de ultim moment se termină foarte repede.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata călătorieiZboruri directe
02.08.2021 Luni
de la 5 769 lei Kissandfly
Economică Găsit 2021-07-24
2 escale 47 ore 22 min
Găsiți zboruri
01.08.2021 Duminică
de la 6 202 lei Mytrip.com
Economică Găsit 2021-07-24
3 escale 74 ore 35 min
Găsiți zboruri

Zboruri dus-întors Phoenix - București

Costul biletelor de avion pe ruta Phoenix - București (România) în ambele direcții. Cel mai ieftin bilet a fost cumpărat 3 zile acum, prețul său a fost de la 5 769 lei, pleacă spre București pe 02 August 2021 an și se întoarce la Phoenix la 14 August 2021 an.

Criterii de selectare: Pentru cele mai apropiate dateIeftine bilete de avionDurata șederiiZboruri directe
United Airlines UA 4394 Zbor de seară
Plecare 02.08.21 18:36, Lu
2 escale Durata șederii 11 zile
Retur 14.08.21 02:30, Sâ

Orarul de zboruri Phoenix - București 2021

Din orar veți afla la ce oră au zborurile din Phoenix și la ce oră sosesc în București. Toate companiile aeriene care operează un zbor direct în această direcție sunt indicate astăzi, mâine și următoarele zile.

Orarul zborurilor nu a fost găsit

Selectați o dată pentru a căuta zboruri ieftine către destinație.

* Programul este indicat doar pentru zboruri regulate și low cost.

Informații zbor de la Phoenix la București

Zborul de la Phoenix la București, cu excepția escalei, durează de 14:26 ore, distanța dintre orașe este de 10359 km sau 6434 mile. Primul avion de dimineață de la Phoenix pleacă spre București la 02:00. Iar ultimul zbor de seară pleacă la 21:50.

Airplane

Doar dus

de la 1 722 lei

Airplane

Dus-întors

de la 5 769 lei

The earliest flight

Cel mai devreme zbor

02:00

The latest flight

Durata zborului

17:20

distance

Distanța

10359 km

Cel mai rapid bilet de avion Phoenix - București de la British Airways cu numărul cursei BA 288 zboară la 17:20 minute cu plecare de la Phoenix Sky Harbor la ora 03:40 și ajunge la 21:00 la Aeroportul Internațional Henri Coandă. Acest zbor este operat pe o avia linie modernă Boeing 787-900.

Linii aeriene

Zbor direct

0 companii aeriene zboară de la Phoenix la București cu un zbor direct. Cea mai populară companie de zbor direct este .

*Numărul zborului

Zboruri cu escală

Puteți cumpăra bilete de avion pentru zboruri cu escală de la Phoenix la București de la 8 companii aeriene:

  • American Airlines: Chicago, München, Helsinki
  • Frontier Airlines: Chicago, Helsinki
  • Air Canada: Montreal, Lyon, Toronto
  • Spirit Airlines: Chicago, Helsinki
  • Delta Air Lines: New York, Paris, Detroit
  • United Airlines: New York, Frankfurt, Chicago
  • Southwest Airlines: Las Vegas, Helsinki
  • British Airways: Helsinki

*Orașe de tranzit

Aeroporturi

Prețurile biletelor de avion de la aeroporturi. Traficul aerian de la Phoenix este deservit de 1 aeroporturi. Avioanele ajung la un 1 aeroport din București.

Aeroporturile din Phoenix

Phoenix Sky Harbor  ~ 6 km*

Aeroporturile din București

Aeroportul Internațional Henri Coandă  ~ 17 km* de la 1 327 lei

*Distanța dintre aeroport și centrul orașului

Avioane

Pe ruta Phoenix - București zboară 16 modele de aeronave de la 8 companii aeriene. Cel mai rapid avion Boeing 787-900, de la compania British Airways.

  • Airbus A319
  • Airbus A320
  • Airbus A320 NEO
  • Airbus A321
  • Airbus A330-300
  • Airbus A340-600
  • Boeing 737-700
  • Boeing 737-800
  • Boeing 737-900
  • Boeing 747-400
  • Boeing 767-300
  • Boeing 777-200
  • Boeing 777-300ER
  • Boeing 787
  • Boeing 787-800
  • Boeing 787-900

Orașe de transfer

Lista orașelor pentru zboruri de la Phoenix la București cu transfer. Cea mai bună opțiune este să zburați prin:

Zboruri din Phoenix către România

Lista biletelor de avion din Phoenix către România achiziționate pe site-ul UniTicket.ro în 48 de ore. Dacă găsiți o ofertă interesantă, nu amânați achiziția, prețurile se schimbă la fiecare 15 minute.

Phoenix - București BA 288 British Airways Boeing 787-900
03:40 Phoenix Sky Harbor
Durată 17 ore 20 min 1 escală
21:00 Aeroportul Internațional Henri Coandă
de la 1 722 lei 24 August 2021
Phoenix - Cluj-Napoca AA 194 American Airlines Boeing 777-200
23:10 Phoenix Sky Harbor
Durată 16 ore 55 min 1 escală
16:05 Aeroportul Avram Iancu
A căuta 03 August 2021
Phoenix - Timișoara AA 1497 American Airlines Airbus A321
18:40 Phoenix Sky Harbor
Durată 17 ore 5 min 2 escale
11:45 Aeroportul Internațional "Traian Vuia"
A căuta 03 August 2021
Phoenix - Sibiu AA 194 American Airlines Boeing 777-200
23:30 Phoenix Sky Harbor
Durată 16 ore 45 min 2 escale
16:15 Aeroportul Internațional Sibiu
de la 3 064 lei 01 August 2021
Phoenix - Satu Mare BA 288 British Airways Boeing 787-900
03:40 Phoenix Sky Harbor
Durată 4 ore 35 min 1 escală
08:15 Aeroportul Internațional Satu Mare
A căuta 03 August 2021

Zboruri ieftine de la Statele Unite la București

Cele mai ieftine zboruri din orașele din Statele Unite la București găsite de utilizatori pe site-ul nostru. Dacă nu ați găsit direcția de zbor dorită, utilizați formularul de căutare din partea de sus a paginii.

New York - București DY 7022 Norwegian Air Shuttle Boeing 787-900
03:30 John F. Kennedy
Durată 11 ore 20 min 1 escală
14:50 Aeroportul Internațional Henri Coandă
de la 1 128 lei 24 Septembrie 2021
Los Angeles - București DY 7098 Norwegian Air Shuttle Boeing 787-900
03:00 Los Angeles
Durată 15 ore 10 min 1 escală
18:10 Aeroportul Internațional Henri Coandă
A căuta 03 August 2021
Miami - București DY 7048 Norwegian Air Shuttle Boeing 787-900
00:15 Fort Lauderdale Executive Aeroportul
Durată 13 ore 35 min 1 escală
13:50 Aeroportul Internațional Henri Coandă
de la 1 373 lei 18 August 2021
Chicago - București OS 66 Austrian Airlines Boeing 777-200
22:20 O'Hare
Durată 12 ore 25 min 1 escală
10:45 Aeroportul Internațional Henri Coandă
A căuta 03 August 2021
San Francisco - București KL 606 KLM Boeing 777-200
22:35 San Francisco
Durată 14 ore 50 min 1 escală
13:25 Aeroportul Internațional Henri Coandă
A căuta 03 August 2021

București

Bilete de avion din Phoenix către București
București
Copyright © 2016-2020. Toate drepturile sunt rezervate. UniTicket.ro-parte a HolidayPrice Inc., lider european în sfera turismului-online și serviciilor însoțitoare. Politica de confidențialitate. Termeni de utilizare. Politica privind cookie-urile. Pentru a accesa materialele, este necesară o legătură directă către site-ul UniTicket.ro.